Lajme

Maqedoni

Përgadit varrin dhe vetëflijohet maqedonasi 31 vjeçar (Video)

Një rast tragjik i paparë ka ndodhur në fshatin Rusinovë të Berovës të banuar me maqedonas në pjesën lindore të vendit. Viktima 31 vjeçare ka gropuar varrin e tij nën shkallët e shtëpisë së re që kishte ndërtuar dhe më pas është vetëhelmuar duke shkuar dhe duke rënë në varrin e groposur.…

Bota

UEFA vendos, Shqipëria humb 3-0 ndeshjen me Serbinë

UEFA vendosi qe t’i japë Serbisë fitoren 3 -0 për ndeshjen me Shqipërinë. Kështu Shqipëria humbë në tavolinë ndeshjen e ndërprerë në Beograd më 14 tetor. Nga ana tjetër, Serbisë i hiqen 3 pikë nga renditja e grupit eliminator të Europianit për shkak te dhunës se ushtruar ne stadium. Ky është…

Bota

Sulm me sëpatë në Nju Jork: Një i vdekur, dy policë të plagosur (…

Një njeri me sëpatë e ka kthyer një rrugë të zënë të Nju Jorkut në një skenë të kaosit të përgjakshme, duke e prerë me sëpatë një polic në pjesën e prapme të kokës dhe një tjetër në krah para se dy oficerë policor të tjerë e qëlluan atë për vdekje në vend. Video Oficeri Kenneth Healy, 25 vjeçar…

Maqedoni

Nga reshjet e bores, dy autobusë nga Maqedonia bllokohen në Kosovë

Dy autobusë nga Maqedonia me udhëtarë që kishin destinacion Podgoricën janë bllokuar në Kosovë. Kjo ka ndodhur si shkak i motit të keq me borë dhe një aksidenti ku një kamion i përmbysur kishte bllokuar për disa orë rrugën në afërsi të kufirit Kosovë – Mali i Zi. Aksidenti kishte ndodhur në…

Maqedoni

Një kufomë e përgjakur është gjetur në liqenin Treska

Një kufomë e një personi mashkull, e mbuluar me gjak, është gjetur mbrëmë në afërsi të liqenit Treska. Kufoma është gjetur në orën 19 e 30 minuta në afërsi të fshatit Gllumovë në drejtim të liqenit Treska. Kufoma e të ndjerit është dorëzuar për obduksion, kurse identiteti i tij ende është I…

Maqedoni

UEFA: Shqipëria humb 3-0 në tavolinë, por Serbia nuk merr pikët

Komisioni i Disiplinës dhe Etikës në UEFA, ndryshe nga çdo pritshmëri e Federatës Shqiptare të Futbollit, vendos kundër kombëtares sonë. Shqipëria humbet 3-0 në tavolinë ndeshjen me Serbinë, të ndërprerë më 14 Tetor me rezultatin 0-0 pas incidenteve në fushën e blertë të stadiumit “Partizani” në…

Kuriozitete

Zbulohet ADN më e vjetër e njeriut modern, 45…

Shkencëtarët kanë arritur të kompletojnë hartë e ADN-së së njeriut…

Jackie Chan e pranon: Më ka rrahur Bruce Lee -…

Ky eshte rrëfimi i aktorit dhe njohësit shume te mire te arteve…

A e dini se pasta e dhëmbëve mund të përdoret…

Pasta e dhëmbëve largon aromat e pakëndshme në duar dhe jo vetëm…

Donte të takonte ish-të dashurin, ngec në oxhak (…

E fiksuar pas një mashkulli, që e kishte njohur në internet, një…

VIP

Ekskluzive: Getoar Selimi bëhet…
Rep këngëtari Getoar Selimi i njohur si Ghetto Geasy rreth orës 13:00 ka kërkuar…
Ilir Balija: ‘‘Zori’ filmi më i…
Do të jetë një nga filmat më të mëdhenj shqiptarë jo vetëm nga tematika dhe koha që…
Deda: UEFA është një plehrë…
Komisioni i disiplinës pranë UEFA-s, ka penalizuar Shqipërinë për ndeshjen e…
(Audio) Sinani pyet, “A shërohet…
Këngëtari i mirënjohur shqiptar, Sinan Vllasaliu, ka publikuar një këngë të re…
Tuna, Getoari dhe Gold AG…
Edhe këngëtarja e njohur, Altuna Sejdiu i është bashkuar protestës së djeshme në…
Moment jo i rehatshëm për Victoria…
Ish anëtarja e grupit Spice Girls, Victoria Beckam, është parë duke kaluar një…
Kë po e pret Zanfina?
Njëra ndër këngëtaret më të pëlqyera të skenës sonë, Zanfina Ismaili, duket se po…
Labi me risi
Këngëtari i shumë hiteve, Labinot Tahiri do të vjen së shpejti me një këngë të re…

Sport

Lila: Edhe 100 herë po të ndodh, e…
Futbollisti i kombëtares shqiptare, Andi Lila, ka deklaruar se edhe 100 herë tjera…
Ja çka i bëri luani Cana tifozit…
Luani dhe kapiteni legjendar i kombëtares shqiptare, Lorik Cana, duket ta ketë bërë…
Ku je o Xherdan Shaqiri?
Opinion nga gazetari sportiv i Telegrafit, Dëfrim Puka. Mbrëmë ishim dëshmitarë të…
Kuqezinjtë arritën në Beograd
Kombëtarja shqiptare është nisur për në Serbi para ndeshjes që do ta luajë nesër…
Liverpooli në garë për Balotellin
Liverpooli besohet se ka hyrë në garë për transferimin e yllit të Milanit, Mario…
Federer fantastik, nuk i rreziston…
Novak Djokovic ka arritur të mposhtë pas një drame të vërtetë zviceranin legjendar,…
Adnan Januzaj në Kosovë
Reprezentuesi shqiptar i Belgjikës, Adnan Janzuaj, ndonëse kishte vetëm një…
Nasri jashtë ekipit të Francës
Përzgjedhësi i Francës, Didier Deschamps, e ka lënë Samir Nasri jashtë ekipit…

Fotoja e javes

Adressa

logo Radio Jehona
Hristijan Todorovski - Karposh nr 038
1300 Kumanovë
Tel +3890 31 472 853
103.5 FM
www.radiojehona.com.mk